Podczas wizyty w naszym gabinecie możesz się spodziewać dokładnej diagnostyki oraz rehabilitacji, która łączy szereg metod w celu jak najszybszego rozwiązania Twojego problemu.

Metody terapeutyczne, które stosujemy:

terapia dysbalansu kręgosłupa

Techniki terapeutyczne wyrównujące dysbalans kręgosłupa to: neuromobilizacje, manipulacje stawów kręgosłupa, techniki aktywnego rozluźniania.

terapia nerwowo mięśniowa

Terapia nerwowo mięśniowa stosowana w pracy z pacjentami bólowymi, pooperacyjnymi, ortopedycznymi czy sportowcami. Terapia nakierowana jest na pracę z układem nerwowym i wykorzystuje ścisłą korelację i zależności pomiędzy tym układem a tkanką mięśniowo-powięziową. Istotą badania jest poznanie wszystkich urazów, kontuzji, blizn, operacji które miały miejsce w życiu pacjenta we wcześniejszych latach, gdyż one mogą być przyczyną dolegliwości odczuwanych w zupełnie innym miejscu w naszym organiźmie i stanowić źródło obecnego problemu.

terapia narzędziowa tkanek miękkich

McKenzie

McKenzie to mechaniczna diagnoza i terapia bólu kręgosłupa i rwy kulszowej. Metoda oparta jest o wiedzę na temat budowy kręgosłupa, rozpoznania miejsc, w których mogą wystąpić dolegliwości bólowe oraz odpowiednich ćwiczeniach niwelujących ból. Istotą leczenia metodą Mc Kenziego jest centralizacja i peryferalizacja bólu z kończyn do kręgosłupa.W terapii wykorzystuje się powtarzalność ruchów i obserwację objawów. Niezbędna jest również edukacja pacjenta w celu profilaktyki przeciwbólowej.

PNF

PNFto mechaniczna diagnoza i terapia bólu kręgosłupa i rwy kulszowej. Metoda oparta jest o wiedzę na temat budowy kręgosłupa, rozpoznania miejsc, w których mogą wystąpić dolegliwości bólowe oraz odpowiednich ćwiczeniach niwelujących ból. Istotą leczenia metodą Mc Kenziego jest centralizacja i peryferalizacja bólu z kończyn do kręgosłupa.W terapii PNF wykorzystuje się powtarzalność ruchów i obserwację objawów. Niezbędna jest również edukacja pacjenta w celu profilaktyki przeciwbólowej.

terapia ortopedyczna wg J. Cyriaxa

Terapia ortopedyczna wg J. Cyriaxa to system diagnostyczno terapeutyczny skierowany do pacjenta z dolegliwościami narządu ruchu. Wnikliwy wywiad oraz badanie pozwalają na postawienie diagnozy i dopasowane leczenie do wielu patologii m.in. przepukliny dyskowej, zapalenia ścięgien, przeciążeniowe zapalenia stawów, niestabilność więzadeł oraz naderwania ścięgien lub mięśni. Stosowane techniki manipulacyjne stawów kręgosłupa lub stawów obwodowych oraz głęboki masaż poprzeczny to jedne z elementów terapii Cyriaxa.

terapia punktów spustowych

terapia tkanek miękkich

Terapia tkanek miękkichwykorzystuje różne metody takie jak: relaksacja, mięśniowo-powięziowe rozluźnianie, energizacja mięśniowa, terapia punktów spustowych w celu zmniejszenia napięcia tkanki.Tkanka nerwowa lub mięśniowa ma zdolność do sztywnienia i przekształcania receptorów czuciowych w bólowe i w związku z tym ból „a la rwa kulszowa” może mieć swoje źródło w powięzi. Długotrwała pozycja statyczna, przeciążenia mięśniowe, zła biomechanika stawu, stres i sport wyczynowy to jedne z przyczyn, które mogą wywołać hipertoniczne napięcie mięśni. Staw sterowany przez przeciążone mięśnie odpowie bólem i restrykcją ruchową.

masaż tkanek głębokich MTG

Masaż tkanek głębokichto forma manualnej pracy z ciałem. To świadome, nieschematyczne podążanie za funkcją układu mięśniowo-powięziowego. zwiększający gibkość i ruchomości tkanek miękkich. Poprawa ich jakości w ergonomiczny i ekonomiczny sposób. Jest to coraz popularniejsza forma terapii i masażu, która pozwala na skuteczne rozwiązywanie zaburzeń w obrębie narządu ruchu (i nie tylko).

(SI) integracja sensoryczna

To proces w trakcie, którego mózg uczy się odbierać bodźce zewnętrzne i adekwatnie reaguje na nie. Jeżeli interpretacja bodźca jest zaburzona, mówi się o dysfunkcjach sensorycznych. Dziecko może reagować na bodziec nadwrażliwie lub podwrażliwie. Dysfunkcje te będą przejawiały się również jako brak koncentracji, zaburzenia koordynacji ruchowej, problemy z rozwojem mowy oraz wysoką emocjonalnością. Terapia integracji sensorycznej to ciągła zabawa, dzięki której dziecko adaptuje się do świata zewnętrznego, a fakt iż aktywności ruchowe kończą się sukcesem dziecka, wpływa pozytywnie i wzmacnia procesy nerwowe pozwalając na prawidłowe reagowanie na bodźce.

FITS - funkcjonalna indywidualna terapia skolioz

to funkcjonalna indywidualna terapia skolioz skierowana do dzieci i młodzieży ze skoliozą lub chorobą Scheuermana. Terapia opiera się na pracy na tkankach miękkich, technikach oddechowych, technikach powięziowych oraz ćwiczeń z taśmami thera band. To indywidualna praca z pacjentem podczas terapii w gabinecie oraz zestaw ćwiczeń zadanych do domu. Terapia przeznaczona głównie dla dzieci i młodzieży z wadami postawy.

trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp wg Barbary Zukunft-Huber

Terapia trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp wg Barbary Zukunft-Huber jest stosowana u dzieci z wadami stóp - płaskostopie, stopy przywiedzeniowe, stopy suszkowate. Rehabilitacja polega na szczegółowych chwytach w odpowiednich wzorcach kończyn dolnych. Do terapii wykorzystywane są także specjalne bandaże.

terapia blizny

Terapia blizny to kombinacja różnych form mobilizacji i masażu blizny w celu poprawy jakości i ruchomości blizny. Techniki manualne wpływają na poprawę kondycji skóry, zmniejszają nadwrażliwość, zwiększają uwolnienie skóry, poprawiają jakość blizny. Terapia blizny może odbywać się kilka dni po ściągnięciu szwów jak również wiele lat po urazie. Przestarzałe nieopracowane blizny mogą powodować ból oraz ograniczenie ruchu niekoniecznie w miejscu blizny.

terapia FDM

Terapia FMD to bardzo skuteczny sposób diagnozy i terapii zaburzeń powięzi oraz dolegliwości bólowych układu mięśniowo-szkieletowego. W bardzo szybki i skuteczny sposób terapia FDM likwiduje ból i przywraca prawidłową funkcję stawu.

FIZYKOTERAPIA

laseroterapia

ultradźwięki

magnetoterapia

elektroterapia

To zabiegi z zakresu fizykoterapii, podczas których do celów leczniczych prąd stały oraz prądy impulsowe o małej częstotliwości. Prądy, które stosujemy do celów terapii to: - jonoforeza; - TENS; - prądy Traeberta; - prądy stymulacyjne; - prądy interferencyjne

krioterapia

wskazania do stosowania krioterapii: - choroby narządu ruchu 9 stany po urazach i przeciążeniach); - obrzęk po złamaniu kości - zwichnięcia, skręcenia stawów; - reumatoidalne zapalenie stawów; - artropatia łuszczycowa; - choroby układu nerwowego tj. nerwobóle nerwów obwodowych - rwa kulszowa, rwa ramienna

fala uderzeniowa

FALA UDERZENIOWA - jest to zabieg, który przy wykorzystaniu zmiany ciśnienia wywołuje szereg efektów w tkankach. Główne efekty biologiczne działania fali uderzeniowej to łagodzenie bólu poprzez niszczenie receptorów bólowych, miejscowa poprawa ukrwienia oraz stymulacja regeneracji tkanek poprzez poprawę metabolizmu i zwiększenie produkcji kolagenu.

Wskazania do stosowania zabiegu:
wzmożone napięcie mięśniowe
zmiany przeciążeniowe i przewlekłe stany zapalne:

  • stawu krzyżowo biodrowego
  • ścięgna Achillesa
  • torebki stawu ramiennego
  • kaletki podbarkowej
  • kaletki podkrętarzowej
entezopatie (zmiany przeciążeniowe przyczepów mięśniowych)
  • mięśni przywodzicieli
  • mięśni kulszowo goleniowych
  • więzadła właściwego rzepki (kolano skoczka)
  • rozcięgna podeszwowego
  • łokieć tenisisty, łokieć golfisty
  • mięśnia stożka rotatorów
zwapnienia okołobarkowe
przykurcz Dupuytrena
zespól mięśnia gruszkowatego
krwiaki śródmięśniow
zespół pasma biodrowo piszczelowego
kolano biegacza
ostroga piętowa
halluks
cellulit

MASAŻ

funkcjonalny

relaksacyjny

gorącymi kamieniami

To zabieg niezwykle ralaksujący i odprężający. Wykazuje dobroczynny wpływ na skórę, tkankę mięśniową, układ krążenia. Sam zabieg w połączeniu z olejkami zapachowymi i muzyką wyciszającą wpływa kojąco na organizm. Masaż gorącymi kamieniami ma wpływ na: - poprawę odżywiania skóry - przygotowanie mięśni do wysiłku - zniwelowanie objawów stresu - odprężenie